Chodzi do nas

840

kursantów

Jesteśmy dla Ciebie

Pon - Pt 9.00 - 18.00

+48 502 405 706

 

Czym jest nowoczesna edukacja językowa dzieci?

Myśląc o edukacji i nowoczesności przychodzą nam do głowy przede wszystkim narzędzia: komputer, monitory interaktywne, platformy i aplikacje. Pytanie tylko, czy w czasach, w których obecnie żyjemy, te narzędzia mogą nadal być postrzegane jako nowoczesne? Czy może nowoczesność polega na możliwości korzystania z nielimitowanych zasobów i metod?

Na bazie moich doświadczeń i obserwacji jako osoby związanej z edukacją dzieci od kilkunastu lat, definicja nowoczesnej edukacji językowej to połączenie narzędzi, programów oraz właściwego człowieka. Żeby orkiestra zagrała piękny koncert, potrzebny jest dobry dyrygent i dobrze nastrojone instrumenty. Tak samo jest z edukacją dziecięcą. Potrzebny jest świetny przewodnik, który wybierze najlepsze szlaki wiodące na szczyt zwany sukcesem, aby tego dokonać, nie możemy mierzyć dzieci jedną miarą. Każde dziecko, które do nas przychodzi, przychodzi z innym potencjałem i talentami. Nie zamykamy ich w schemacie ani nie narzucamy tylko jednego sposobu dotarcia do rozwiązania.

Takie działanie jest praktykowane w edukacji publicznej i niestety wiele dziecięcych talentów zostaje stłamszonych i zmarnowanych. Nowoczesna edukacja to taka, która pozwala dzieciom wykorzystać ich naturalny potencjał w maksymalny sposób, czerpać od rówieśników, uczyć się przez praktyczne zajęcia. Pracować w taki sposób, aby dzieci widziały sens w przyswajanej wiedzy i nabywanych umiejętności, oraz żeby były one skorelowane z rzeczywistością. Aby to wszytko mogło się wydarzyć, potrzebne są odpowiednie warunki, w których zarówno dzieci jak i kadra będzie czuła się komfortowo, bezpiecznie i wygodnie. Tylko wtedy uwaga będzie skupiona 100% w kierunku przyswajanych zagadnień. Dlatego miejsce oraz programy muszą być na najwyższym poziomie. To jest punkt wyjściowy.

Przy wyborze naszych placówek zawsze zadaje sobie pytanie, czy to jest miejsce, do którego chętnie przyjdą nasi kursanci? Kolejnym i najbardziej istotnym czynnikiem są programy, które sprawiają, że nasi kursanci odnoszą sukcesy. W natłoku ofert i metod obecnych na rynku edukacyjnym wybór dla rodzica może być ciężki. Rodzice zastanawiają się, jak wybrać to co najlepsze, jak najbardziej efektywne i takie, że dziecko będzie zmotywowane do uczestnictwa? Właśnie dlatego bierzemy pełną odpowiedzialność za efekty naszych programów, tym samym odbierając rodzicom zmartwienie. Wiemy, że każdy rodzic chce tego co najlepsze dla swojego dziecka i my w kwestii nauki języków oraz matematyki dostarczamy tego.

Dowodem na wysokie wyniki i fantastyczny rozwój naszych kursantów są nie tylko widoczne dla oka i ucha rodziców postępy językowe, czy zdolność rozwiązywania problemów oraz umiejętność logicznego myślenia w kwestii matematyki, ale też sukcesy poparte przez zewnętrzne prestiżowe instytucje takie jak Cambridge Assessment Centre. Już od najmłodszych lat dzieci wypełniają swoją teczkę osiągnięć, widzą, że praca przynosi efekty i te efekty (poza pochwałą lektora, instruktora czy rodzica) są poparte przez znakomite instytucje.

Jaka będzie przyszłość edukacji językowej dzieci?

Czas, w którym powstał ten artykuł, jest chyba najlepszym z możliwych, aby odpowiedzieć sobie na to pytanie. Mam tu na myśli Koronawirusa i sytuacje, w jakiej zostaliśmy postawieni, mianowicie przejście w 100% na nauczanie online. Choć jest ono świetnym wyborem i daje fantastyczne możliwości, czas, aby przekonać do tego rodziców naszych kursantów, byłby znacznie dłuższy, a pewnej części nie przekonalibyśmy w ogóle, ponieważ nie byłoby konieczności spróbowania takiej formy.

Tutaj wszyscy wyszliśmy ze strefy komfortu i nauczyliśmy się funkcjonować w nowej rzeczywistości przy użyciu kompletnie innych narzędzi. Cieszę się, że nasi Klienci mieli możliwość doświadczenia zajęć na żywo w formie online. Nawet osoby będące sceptyczne na początku przekonały się, że jest wiele plusów takiego rozwiązania i że dzieci bardzo mocno się w nie angażują. Tu nastąpił rewers tradycyjnego środowiska związanego ze szkołą. To Pani poniekąd przyszła do domów dzieci, nie dzieci jako grupa do szkolnej sali. Dzięki temu zdaliśmy sobie sprawę, że tak naprawdę nie ma barier w nauce, potrzebne są jedynie chęci i łącze internetowe. 

Dzieci doświadczyły sposobu uczenia, z którym zapewne zetkną się w dalszym etapie swojej edukacji, to właśnie ta forma będzie kluczowa. Jestem dumna, że tak dobrze wszytko się ułożyło. Że udowodniliśmy sobie nawzajem, że potrafimy w tak krótkim czasie zaadoptować się do tak dużej zmiany i warunki, które mogłyby się wydawać niesprzyjające przekuć w optymalne. To współpraca trójstronna MY-RODZIC-DZECKO. Już dziś wiemy, że część naszych kursów pozostanie w takiej formie, bo okazała się strzałem w dziesiątkę dla wielu z nich.

Cieszymy się, że nasi kursanci skorzystali z formy online, teraz mają porównanie, to właśnie połączenie zajęć online i offline będzie im towarzyszyć w przyszłości. Umiejętność przyswajania wiedzy przy wykorzystaniu obu form będzie kluczowa i to właśnie jest przyszłość edukacji językowej.

Dlaczego nowoczesna edukacja językowa dzieci jest tak ważna?

Wyposażenie dziecka w znajomość języków jest jedną z największych i najważniejszych inwestycji, jakie można poczynić w jego przyszłość. To zburzenie wielu barier, które mogłyby pojawić się w jego dalszym życiu. Nauka języków w dzieciństwie to ciekawa przygoda, zabawa, wyzwanie, osiąganie mniejszych i większych sukcesów, dzieci nie dostrzegają trudności z nią związanych, jest to dla nich naturalny proces tak jak nauka języka polskiego. Im później zaczynamy, tym większe trudności mogą się pojawić. Kluczem do sukcesu językowego jest odpowiedni wiek (im wcześniej, tym lepiej) oraz zaplanowana ścieżka, która jest przemyślana, dobrze przygotowana i nad której jakością czuwają eksperci oraz praktycy.

Ścieżka, która daje możliwość obcowania z językiem w różnej formie: grupowej, indywidualnej, zajęciach online, offline, zajęciach w salach oraz na zewnątrz, na campach wakacyjnych z native speakerami oraz warsztatach w trakcie roku szkolnego

To wszystko składa się na poziom znajomości języków. Te wszystkie aspekty edukacji językowej propagujemy w Ultimate. Dlatego jestem pewna sukcesów naszych kursantów i wiem, że kończąc etap edukacji w naszym centrum, wychodzą w świat bogatsi o umiejętności logicznego myślenia, lekkości w rozwiązywaniu potencjalnych problemów, a to wszytko w połączeniu z umiejętnością władania kilkoma językami.

 

Chcesz skorzystać z lekcji pokazowych, które odbędą się podczas dni otwartych? Kliknij poniżej i pobierz voucher.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

GODZINY OTWARCIA

  • Poniedziałek9:00-18:00
  • Wtorek9:00-18:00
  • Środa9:00-18:00
  • Czwartek9:00-18:00
  • Piątek9:00-14:00
  • SobotaZamknięte
  • NiedzielaZamknięte